Informacje


http://psoni-slupsk.usermd.net/cialis-cena-pfz.php
http://psoni-slupsk.usermd.net/levitra-cena-pfz.php
http://psoni-slupsk.usermd.net/viagra-100-mg-pfz.php

Wzory PIT za 2021 do pobrania

LISTA POPARCIA

!!! WAŻNE * PRZECZYTAJ * WAŻNE!!!

Stało się. Lada chwila podopieczni II ŚDS nie będą mieli dokąd wracać. Zgodzie z umową trójstronną, jaką w imieniu PSONI zawarł Urząd Miejski w Słupsku z Centrum Zdrowia Psychicznego, jego zarządcy zamierzają wypowiedzieć Stowarzyszeniu umowę najmu. Nie mamy o to pretensji. Wkurza nas natomiast postawa UM, który od 2 lat torpeduje nasze prośby o przekazanie budynku po IV LO przy ulicy Grottgera 13, lub po Gimnazjum nr 4 przy ulicy Banacha 17. Pod jeden z tych adresów planowaliśmy przenieść II ŚDS oraz WTZ. Tam także zamierzaliśmy stworzyć tzw. opiekę wytchnieniową i inne formy terapii. Niestety, szkołę na Banacha oddano Słupskiemu Ośrodkowi Kultury, zaś w dawnym LO, wbrew jego funkcjom oświatowym, władze Słupska chcą umieścić ZIM. Nam urzędnicy słupskiego Ratusza proponują zastępcze rozwiązania i adresy budynków, które nie spełniają potrzeb naszych uczestników.

Może więc trzeba przypomnieć, jak dużą część słupskiego elektoratu stanowią osoby niepełnosprawne, ich rodziny, przyjaciele i sympatycy?! Jeśli chcesz nam pomóc, koniecznie obejrzyj niniejszy film.

https://youtu.be/swrk83moKNc

Listy z podpisami prosimy przekazywać na Długosza 22 do 10 stycznia 2021 r.

 

WAŻNA INFORMACJA !!!

Ustawa o zapewnianiu dostępności

Ustawa o zapewnianiu dostępności

Szanowni Państwo,

Otrzymaliśmy z Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej ulotkę dotyczącą obowiązków jednostek samorządowych w zakresie dostępności z prośbą o rozpowszechnianie.

Załączany dwie wersje ulotki, z prośbą o przekazywanie urzędom miejskim i/lub powiatowym, PCPR-om i innym jednostkom samorządowym, z którymi Państwa Koła na co dzień współpracują.

 

Przypominamy jednocześnie, że obowiązki w zakresie dostępności - architektonicznej, cyfrowej i informacyjno-komunikacyjnej nałożone są także na Koła Stowarzyszenia, jeśli finansują swoją działalność co najmniej w połowie ze środków publicznych – zgodnie z Ustawą z dnia 19 lipca 2019 roku o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz.U. 2019 poz. 1696).

Obowiązki związane z dostępnością stron internetowych, wynikające z przepisów Ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 roku o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych (Dz.U. 2019 poz. 848), mają ściśle określone terminy, z których niektóre już upłynęły.

Obowiązek zapewnienia dostępności cyfrowej:

•       dla stron internetowych opublikowanych przed dniem 23 września 2018 r. – z dniem 23 września 2020 r.

•       dla stron internetowych opublikowanych od dnia 23 września 2018 r. – z dniem 23 września 2019 r.

•       dla aplikacji mobilnych - z dniem 23 czerwca 2021 r.

 

Koła PSONI, które nie dostosowały jeszcze swoich stron, bardzo prosimy o wdrożenie przywołanych powyżej przepisów.

 

Z poważaniem

 

Barbara Abramowska

Dyrektor Biura Zarządu Głównego